PAYLAŞIM OYUNLAR SOHBET
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PAYLAŞIM OYUNLAR SOHBET

Sohbet, Paylaşım, Mmo oyunlar

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Oyun Sırasında pc Kasanlar İçeri

YazarMesaj
Misafir
Misafir

Oyun Sırasında pc Kasanlar İçeri Empty
MesajKonu: Oyun Sırasında pc Kasanlar İçeri   Oyun Sırasında pc Kasanlar İçeri Icon_minitimeCuma Ocak 23, 2009 7:48 pm

ben 512 ram ve 128 ekran kartıyla kasıntısız iki silkroad acıyorum.. bnce bilgisayarında kasıntı olanlar için uygulaması gereken bilgiler.
Yapılması gerekenler

1 ) Ccleaner die bi program var yükle pcdeki gereksiz dosyaları sil, kesin hatalar vardır pcde onları düzelt
2 ) Tuneup isimli bi program var bunu yükle kayıt defterini düzelt
3 ) hdd birleştirmeyi calıstır tamamen birlestirilinceye kadar pc de hiç bisey yapma
( bunlar pc nin en iyi sekilde performans vermesi için gerekli ben bu sekilde yaptım=) )
4 ) HDD hızlandırıyoruz: başlat>çalıştır kısmından "sysedit.exe" yazıyoruz.Karşımıza çıkan menulerden System.ini penceresini ön plana alıyoruz ve buradaki satırların arasından [386enh] yazan satıra geliyoruz.Bunun hemen bir alt satırına geçip (boş bir satır yaratarak) "Irq14=4096"yazıyoruz ve kaydetip makinamızı restart ediyoruz.
5 ) Daha fazla işlemci gücü=Başlat-Çalıştır-Aç satırına:"Rundll32.exe advapi32.dll,ProcessIdleTasks" yaz ve tamam.
6 ) başlat>çalıştır>regedit den HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEM>CurrentControlSet>Control>PriorityControl anahtarına ulaşın. Boş bi yere sağ tıklayıp yeniden DOWRD değeri deyin ve isim olarak IRQ8Priority verin.. oluşturduğunuz bu DOWRD değerinin değerini 1 yapın.
7 ) başlat>çalıştır>regedit> HKEY_CURRENT_USER>control panel>destopa tıkladııgnda sag tarafta acılan pencerede menushowdelay var onun degerini 400 den 0 yap
bilgisayarımı sag tıkla>özellikler>gelişmiş>performans>ayarlar>gelişmiş>degiştir> orda iki kutu olcak sayılar yazar.. üstekini silip asagıdakinin aysını üste yaz>yan tarafındaki ayarla tusu>tamam tusuna bas ve pc yi tekrar resetle göreceksiniz pc nin performansı nasıl artıyor=)
8 ) Antivirüs programını kapatın oyun sırasında
9 ) Başlat > çalıştır > msconfig + enter > başlangıç > burdan gerekli olmayan gereksiz yere pc yi mesgul edenleri yapayıp tmm tuşuna basın pc yi tekrardan başlatın.

hepsi bu kadar=)

sistem dosyasınde degişiklik yaparken eger hata yaparsanız pc nin performansı artacagına cortlar=) mesuliyet kabul etmem benden söylemesi bu yazdıklarımı tam anlamıyla yaparsanız pcnin performansı artar benim gibi 512 ram ve 128 ekran kartıyla kasıntısız acarsınız iki çarı=)

verildiyse böyle bi konu kusura bakmayın ben göremedimde o yüzden paylaşmak istedim.

alıntı değil tamamen kendi uygulamamdır
MMO
Administratör

Administratör
MMO

Erkek Mesaj Sayısı : 65
İş/Hobiler : Bilgisayar
Lakap : Sputnik Admin

MesajKonu: Geri: Oyun Sırasında pc Kasanlar İçeri   Oyun Sırasında pc Kasanlar İçeri Icon_minitimeCuma Ocak 23, 2009 11:10 pm

İyi Paylaşım
https://mmoturkiye.yetkin-forum.com
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Oyun Sırasında pc Kasanlar İçeri   Oyun Sırasında pc Kasanlar İçeri Icon_minitimeC.tesi Ocak 24, 2009 6:23 am

Teşekkür Ederim Arkadaslar.

Oyun Sırasında pc Kasanlar İçeri
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Char Konusunda Kararsızsan İçeri Buyur :)
» Full Oyun İndir
» Oasis Serverinde 70-90 LvLları arasında 14 Char SAtılır İçeri Girin